Connect with us

Забава

Вистината откриена: Еве зошто паровите се разделуваат, иако се сакаат

Вистината откриена: Еве зошто паровите се разделуваат, иако се сакаат

Повеќето од нас во текот на својот живот собрале доволно искуство за да знаат дека љубовта воопшто не е едноставна, а често се случува еден пар да се раздели иако постои љубов и почитување.

Во продолжение се 5 најчести причини поради кои тоа се случува, а ви препорачуваме да прочитате бидејќи тајната на долга и успешна врска може да ја најдете токму тука:

1.Осаменост

Лесно е да се најдеме во врска, но не секогаш се чувствуваме исполнето. Дури понекогаш се чувствуваме како да сме осамени, а тоа е поврзано со занемарувањето. Откако една страна ќе почне да ја занемарува врската, другата страна почнува да се чувствува лошо, а тука секако настанува конфликт.

2. Предвидливост

Иако на многумина може да им се причини како наивна причина, предвидливоста во една врска доведува до здодевност, па без разлика колку и време да сте заедно, треба да водите сметка дека и понатаму треба да се изненадувате еден со друг, да испробувате нови работи, и да избегнувате да западнете во рутина.

3. Посакуваност

Кога станува збор за интимниот живот кој секој од нас го живее, треба да се знае дека воопшто не треба да се зема здраво за готово, па токму затоа треба да го негувате и освежувате на разни начини. Погрижете се страста секогаш да биде разгорена.

4. Големи промени

Големите промени можат да дојдат од секоја страна, а како резултат на тоа можат да го променат вашиот живот засекогаш. Луѓе кои знаат како да се псрават со нив и искрено да разговараат ќе поминат низ овој период, но луѓе кои не знаат се вовлекуваат во самите себеси, и почнуваат погрешно да се однесуваат спрема својот партнер, а со тоа да создадат чувство на одбивност. Што и да се случува, најбитно од се е да ја имате поддршката на својот партнер.

5. Лоша комуникација

Проблемите никогаш не треба да се оставаат на страна, туку секогаш треба да се решат со помош на разговор и соодветна комуникација. Во спротивно, тие само ќе се зголемуваат до точка на притисок која нема да можете да ја поднесете, а потоа ќе „пукнете” и може да донесете одлуки за кои ќе се каете.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending