Вистински хаос во Скопје: Специјалци на секој чекор, погледнете што се случува во Центар (ФОТО)

Македонија

Вистински хаос во Скопје: Специјалци на секој чекор, погледнете што се случува во Центар…

ИЗГОРЕ ЗНАМЕТО НА НАТО: Револтираните граѓани го запалија знамето на НАТО пред очите на Столтенберг и меѓународната јавност!

Изгоре знамето на НАТО пред Собранието на Р.Македонија, откако група на незадоволни граѓани денес го изразија својот револт кон меѓународната организција и нејзиниот секретар Јенс Столтенберг.

На денешниот протест на кој присуствуваа неколку десетици граѓани, меѓу кои и група од политичката партија „Левица“, обезбедувани од неколку стотици полицајци со хеликоптери и оклопни возила, изгоре и знамето на НАТО.

Револтираните граѓани го запалија знамето на НАТО во моментот кога ген.секот на организацијата го напушташе Собранието на Р.Македонија.

Собраните тврдеа дека не се организирани од никого, туку се собрале преку социјалните мрежи со цел гласно да го искажат ставот на народот кој се плаши да каже дека е против оваа влада и влезот во НАТО.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Извор: Инфомакс.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *