Connect with us

Забава

Дневен хороскоп за 10.04: Овенот ќе биде инспириран, а Близнаците ќе ги очекува…

Овен

Ова е ден во кој треба да погледнете уверено во иднината. Кратката работна недела ќе ве инспирира за подвизи. Планирајте ја работата за викенд.

Бик

По серијата продолжен викенд нема да ви е лесно да се вклучите во работниот процес. Можете да бидете сигурни дека не ви е тешко сам вам, па стиснете ги забите. Не ги компромитирајте своите должности на било кој начин.

Близнаци

Денес ќе ви треба повеќе толеранција и разбирање. Не им се лутете на желбите на другите, тоа е затоа што сакаат да се поблиску до вас. Инаку, може да се случи поделба.

Рак

Денес ќе научите нешто ново за вашиот партнер. Не брзајте со реакцијата, бидејќи може да го повредите до таков степен што ќе биде тешко да ги вратите работите назад.

Лав

Денес работите нека се како што се. Не барајте непотребни предизвици. Мирот е подобра опција за вас сега.

Девица

Прилагодени сте за покорување на врвови, но денот нема да ви понуди такви. Останете мирни и не преземајте никакви непотребни иницијативи.

Вага

Ова е ден на умереност и спокојство. Уметноста може да ги изрази вашите чувства, но не ги насочува кон луѓето, особено на вашите најблиски. Може да се појават непријатни ситуации.

Шкорпија

Денес ќе добиете убав реванш за вашите напори во минатата недела. Ќе бидете пријатно изненадени . Не се сомневајте дека мора да продолжите во истиот дух.

Стрелец

Денот ќе биде поактивен отколку што сте си замислиле. Бидете за одлично “трчање” и многу преговори каде што ќе треба постојано да се прилагодувате.

Јарец

Ве очекува ден за лични достигнувања и откритија за себе. Информациите ќе ви бидат корисни и до одреден степен ќе ви дадат крилја за да започнете некоја активност што сте ја доживеале до сега како флуктуации.

Водолија

Имате навика за двоумење. Запомнете, повеќе од се, грижите се само во вашата глава. Обидете се да се ослободите од нив и да видите како ќе се просветлите.

Риба

Денес држете се до рутината и добро познати активности. Останете подалеку од донесување одлуки и искусете ги вашите чувства во себе. Физичката активност ќе те спаси од напнатост.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending