Connect with us

Забава

Дневен хороскоп – 12.04 (четврток): Многу предизвици помалку проблеми!

Дневен хороскоп – 12.04 (четврток): Многу предизвици помалку проблеми!

Овен (21.03 – 20.04)

Работата со странци за вас е голем предизвик и со нетрпение чекате да се слушнете со оние кои можат да ви обезбедат нешто такво. Малку сте наивни и мислите дека се ќе се одвива без проблeми, но најпрво распрашајте се за условите за работа и начинот на плаќање.

Бик (21.04 – 21.05)

Се обидувате да ја поправите финансиската ситуација која не е сјајна, но не е ни толку лоша како што мислите. Бидете помалку отворени кон оние кои не ги познавате доволно за да не мора да го објаснувате она што сакате да го премолчите. Можна е средба со некој роднина.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Може да започнете со некои деловни потфати кои сигурно ќе ви се исплатат. Многу сте остроумни и овој ваш квалитет доаѓа до израз во некое поголемо друштво. Денес можете да очекувате поддршка од една Водолија.

Рак (22.06 – 22.07)

Не навлегувајте во расправии околу хонорарот, особено во врска со работата која ја работите за странци или е во врска со странство, бидејќи можете да ја истакнете правдата, но и да ја изгубите шансата за продолжување на соработката.

Лав (23.07 – 22.08)

Добро комуницирате и со оние кои не ги сакате, бидејќи успевате сите да ги разоружате со љубезност и внимание. Некој ќе посака да се сретне со вас и да ви раскаже некоја негова тајна. Не бидете недоверливи, дадете му шанса.

Девица (23.08 – 22.09)

Односите со деловниот партнер не се сјајни бидејќи ниту еден од вас не сака да попушти околу некои мали нешта. Можно е навистина да не се разберете бидејќи секој од вас има свои потреби и секој ја гледа ситуацијата од свој агол. Ако подолго време сте на ова работно место вреди да попуштите, за да не дојде до непотребни конфликти.

Вага (23.09 – 22.10)

Со љубезност успевате да придобиете некој кој во последно време бил прилично непријатен кон вас или сте го доживувале како личност која ве игнорира. Тоа може да биде деловниот партнер, но и некоја личност која ви е драга, можно е и да е некој пријател.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Обидете се да ја добиете довербата на еден Лав кој знае како да ви ласка но не ги отвора картите пред вас. Можно е и двајцата да се наоѓате на некој нов терен кој е непознат за вас. Сакате ризични работи и ситуации во кои вашето знаење доаѓа до израз.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Добро се согласувате со Близнаците и Лавовите кои совршено ве разбираат кога станува збор за работата. Би требало да им се посветите на вашите интереси бидејќи имате шанса да успеете во работата која можеби сега ви е хоби или со која во моментов се бавите.

Јарец (22.12 – 20.01)

Немате добра комуникација со некој Лав, но кон него вие сте премногу чувствителни. Тоа особено се однесува на оние кои се родени во втората половина на јануари. Можете да очекувате, да добиете понуда за која сте сонувале, но прашањето е дали ќе ја прифатите. Некој сака да ве сретне бидејќи долго време ве нема видено.

Водолија (21.01 – 19.02)

Сите разговори кои ги водите во врска со новата работа би требало да ги обавите со некој Стрелец, бидејќи во спротивно можете да наседнете на некои неискрени муабети. Имате доверба во некој Бик и Вага. Некој Јарец ќе ви понуди нова работа.

Риби (20.02 – 20.03)

Многу претставници на вашиот знак може да се чувствуваат многу иритирачки, особено за работи кои се во врска со некоја Водолија или Близнаци. Ќе добиете голема морална поддршка од страна на еден Рак кој секогаш имал голема доверба во вас и вашата способност.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending