Connect with us

Забава

Доколку ја имате оваа црта на вашата дланка, вие ќе бидете многу богати (ФОТО)

Доколку ја имате оваа црта на вашата дланка, вие ќе бидете многу богати…

Ако сте едни од оние луѓе кои не веруваат дека постои барем мала вистина во науката зад читањето на дланките, тогаш ова најверојатно не е за вас.

Исто како и во секоја друга уметност чии корени се израснати во метафизичкото и спиритуалното, сите информации се значајни само за оние кои веруваат во нив. Истото важи и за астрологијата, видовитоста, па дури и вуду магијата.

Но, доколку верувате и уживате во овие мисли за магија, симболизам и можност за нешто поголемо (без разлика што тоа значи), тогаш дефинитивно ќе ви се допаднат овие информации. Особено ако сте доволно среќни да ја имате оваа буква на вашата рака.

Читањето од дланките е една од најстарите студии во светот, запишана во книгата на Јова. Таа најмногу се применувала во Античка Кина и Индија.

И покрај тоа што многу нешта од оваа „уметност“ се смениле со текот на годините, постои еден базичен концепт кој сè уште има големо влијание: значењето на буквата М.

Буквата М се создава низ линиите на дланката кои се нарекуваат срце, глава и живот. Оние кои се родени со оваа буква на нивната дланка се високо мотивирани и благословени со самодисциплина.

Токму затоа и најчесто се неверојатно надарени во нивните кариери кои претежно се наоѓаат во областа на новинарството, пишувањето или едукацијата.

Тоа е и една од причините зошто ги привлекуваат менаџерски позиции и имаат големи шанси да заработуваат повеќе пари. Сепак тоа не е најголемата предност на оние со буквата М на својата дланка.

Тие исто така и неверојатно добро проценуваат нечиј карактер и се способни да читаат меѓу редови.

Но, не се радувајте пред време. Овие дарби постојат само доколку се наоѓаат на спротивната рака од онаа со која пишувате.

Па, доколку ја гледате буквата М само на својата лева рака, а сте леваци, вие ја имате истата судбина како и оние кои воопшто ја немаат оваа буква на своите дланки. Извинете.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending