Едноставни вежби и исхрана поради кои Џенифер Лопез изгледа како да има 20 години!

Сцена

Едноставни вежби и исхрана поради кои Џенифер Лопез изгледа како да има 20 години!

Пеачката Џенифер Лопез која воедно е и моден пример и успешна бизнис жена изгледа беспрекорно, боженствено и фит иако има 48 години.

Таа не изгледа ниту ден постара од 30 години заблагодарувајќи и се на нејзината дневна рутина, а кога ќе видите што се она прави за да изгледа беспрекорно се ќе ви биде јасно.

Нејзе пред се и е битно здравјето и поради тоа е посветена на вежбање и здрава исхрана.

Ayyyyy… 😂

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Она што сите го знаеме е дека она обожава да игра и да поминува многу време вежбајќи кореографии за настап.

Од ваквиот тренинг се чини дека таа е затегната и фит, а покрај тоа сака да вежба и по методите на Трејси Андерсон.

Има и два лични тренери Гунар Петерсон и Дејвид Кирч. Често прави тренинзи за тело со тегови и тоа клекнувања.

Такво тело не се добива преку ноќ и она напорно работи за да им совршена фигура.

Она вежба секој ден и го применува методот на Трејси Андерсон 5 пати неделно.

И да се случи да се дојде дома подоцна поради работа, ако не вежбала тој ден, колку и да е уморна таа ќе го изработи тренингот без изговор.

#ShadesOfBlue is a KO tonight at 10pm on NBC!

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Нејзината исхрана не подразбира одбрана храна без шеќер. Претежно се однесува на здрава исхрана а ако сети глад не посегнува по чипс и слични грицки туку посегнува по протеин.

Кога оди на ручек или вечера, порачува нискокалорични јадења како што е салатата, рибата затоа што се е во паметен избор на храна и контрола на порцијата.

Current situation!! All ready for Sunday Brunch!! #sundayvibes☀️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Лопез не пие кафе и алкохол!

„Она што го јадете не влијае само на вашето тело туку и на тоа како ќе изгледа вашата кожа“ – изјави пејачката во едно интервју.

#loveyourselffirst #feelingempowered👑 #healthybodyhealthymind

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Таа замената за нездрави сокови, кофеин и алкохол ги пронашла во водата која ја пие во огромни количини.

Особено многу вода конзумира пред тренинг со цел да има поголема енергија да го издржи тренингот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *