Connect with us

Сцена

Едноставни вежби и исхрана поради кои Џенифер Лопез изгледа како да има 20 години!

Едноставни вежби и исхрана поради кои Џенифер Лопез изгледа како да има 20 години!

Пеачката Џенифер Лопез која воедно е и моден пример и успешна бизнис жена изгледа беспрекорно, боженствено и фит иако има 48 години.

Таа не изгледа ниту ден постара од 30 години заблагодарувајќи и се на нејзината дневна рутина, а кога ќе видите што се она прави за да изгледа беспрекорно се ќе ви биде јасно.

Нејзе пред се и е битно здравјето и поради тоа е посветена на вежбање и здрава исхрана.

Ayyyyy… 😂

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Она што сите го знаеме е дека она обожава да игра и да поминува многу време вежбајќи кореографии за настап.

Од ваквиот тренинг се чини дека таа е затегната и фит, а покрај тоа сака да вежба и по методите на Трејси Андерсон.

Има и два лични тренери Гунар Петерсон и Дејвид Кирч. Често прави тренинзи за тело со тегови и тоа клекнувања.

Такво тело не се добива преку ноќ и она напорно работи за да им совршена фигура.

Она вежба секој ден и го применува методот на Трејси Андерсон 5 пати неделно.

И да се случи да се дојде дома подоцна поради работа, ако не вежбала тој ден, колку и да е уморна таа ќе го изработи тренингот без изговор.

#ShadesOfBlue is a KO tonight at 10pm on NBC!

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Нејзината исхрана не подразбира одбрана храна без шеќер. Претежно се однесува на здрава исхрана а ако сети глад не посегнува по чипс и слични грицки туку посегнува по протеин.

Кога оди на ручек или вечера, порачува нискокалорични јадења како што е салатата, рибата затоа што се е во паметен избор на храна и контрола на порцијата.

Current situation!! All ready for Sunday Brunch!! #sundayvibes☀️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Лопез не пие кафе и алкохол!

„Она што го јадете не влијае само на вашето тело туку и на тоа како ќе изгледа вашата кожа“ – изјави пејачката во едно интервју.

#loveyourselffirst #feelingempowered👑 #healthybodyhealthymind

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Таа замената за нездрави сокови, кофеин и алкохол ги пронашла во водата која ја пие во огромни количини.

Особено многу вода конзумира пред тренинг со цел да има поголема енергија да го издржи тренингот.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сцена

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Изминатиот викенд се одржа последната емисија од вториот круг на емисијата за таленти „Ѕвездите на ГРанд“.

Претставник од Македонија во ова шоу е Ангел Јовевски кој доаѓа од градот Радовиш.

Тој се претстави со две песни, едната од Тоше Проески „Полско цвеќе“ со кој ја воодушеви публиката и јавноста пред малите екрани.

Втората песна со која се претстави радовишанецот е „Чиао Бела“ од Тропико бенд, и токму со оваа песна ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите.

Погледнете ги двете изведби на Ангел (ситуацијата со Карлеуша е во изведбата на втората песна):

Continue Reading

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

„Километри“ е новото музичко остварување на еден од нашите најдобри машки изведувачи, Влатко Лозаноски – Лозано.

Песна на која како автори повторно се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

„Текстот на песната е доста емотивен и сигурен сум дека во неа ќе се пронајдат многу луѓе, особено оние кои не живеат повеќе во својата татковина“ изјавува Влатко.

Погледнете ја неговата нова песна:

 

Continue Reading

Сцена

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…(ФОТО)

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…

Српската старлета Станија Добројевиќ за денес има нова провокација. Каде на друго место, ако не на својот Инстаграм профил. а како до масовна дистрибуција до следбениците ако не преку социјалните мрежи.

Најновата Инстаграм поза на старлетата одново е гола… Што и не е ништо чудно ниту пак изненадување. Станија многу оретко можете да ја видите облечена, отколку разголена… Ама не нашминкана, речиси и да ја немало до сега во медиумите.

Затоа ова е ретка прилика нејзините фанови да ја видат нивната љубимица, како изгледа без ненашминкана… и без градник, во едно!

Станија без мејкап, ама топлес! Со природно лице и голи силиконски гради!

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Continue Reading

Trending