Connect with us

Спорт

Ексклузивно видео: Шампионот Мекгрегор со неговата банда нападнаа автобус полн со ММА Борци

Ексклузивно видео: Шампионот Мекгрегор со неговата банда нападнаа автобус полн со ММА Борци

Светскиот шампион во ММА, Конор Мекгрегор пред неколку дена, задно со својата екипа, го нападнал автобусот на противникот Хабиб Нурмагомедов.

Целата ситуација се случила во „Барклис центарот“ во Бруклин, Њујорк.

После ваквиот напад беше распишана потерница за негово наоѓање но тој самоволно се предал на полицијата.

Но протече и видео од целата ситуација во која јасно се гледа како Мекгрегор заедно со десетина негови колеги сакаат да го нападнат автобусот во кој биле Нурмагомедов и неколку други борци во ММА.

Во еден момент Мекгрегор започнува со фрлање на предмети по автобусот и како резултат на тоа двајца од борците во автобусот се повредени.

Поради ваквата постапка на Конор Мекгрегор му се заканува одземање на титулата и шампионскиот појас.

Тој после неговото предавање во полицијат платил кауција и е пуштен на слобода.

Погеднете ја целата ситуација:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Спорт

Оваа гимнастичарка го посрамоти Роналдо! Еве како се прават ножички (ВИДЕО)

Оваа гимнастичарка го посрамоти Роналдо! Еве како се прават ножички (ВИДЕО)

Гимнастичарката која потекнува од Шпанија, иако е веќе во „пензионерските денови“ покажа како изгледа изведување на познатите ножички во нејзин стил.

Ретко кој би можел да го направи тоа освен доколку не е гимнастичар.

Се работи за 37 годишната Алмудена Сид Тостадо која потекнува од Шпанија, и која веќеима ставено крај на својата гимнастичарска кариера но и покрај тоа сеуште знае да покаже некои од своите вештини кои ги стекнала одека се занимавала со спорт.

Таа на изненадување на своите фанови на Инстаграм сподели видео во кое ја подигнува ногата и ја погодоува топката која е над нејзината глава, но разликата со фудбалерските ножички е тоа што таа со едната нога стои на земјата.

Погледнете го видеото:

„Гимнастички ножички, без да се фрламе на земја и да ја расипуваме фризурата, напиша преубавата Шпанка на Инстаграм.

Тоа е одговор на прекрасниот гол на Роналдо против Јувентус пред неколку дена.

Ногата на португалскиот мајстор при ударот беше на висина од 2,38 метри што ги воодушеви сите.

Но Роналдо скокна, а Алмудена на скоро два метри висина, топката ја удри со другата нога стоејќи на земја.

Погледнете и дел од нејзината колекција на фотографии на инстаграм:

Continue Reading

Македонија

Ракометарите на Вардар уште еднаш докажаа дека се број 1!

Ракометарите на Вардар уште еднаш докажаа дека се број 1!

Пет ракометари плус тренерот Раул Гонзалез се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА за оваа сезона.

Гласаа капитените на десетте екипи учеснички.

За најдобар голман најмногу гласови доби Иван Пешиќ (Мешков Брест).

Најмногу гласови за лево крило доби Тимур Дибиров (Вардар).

Десно крило: Златко Хорват (ППД Загреб).

Пивотмен: Жарко Пешевски (Металург).

Лев бек: Вуко Борозан (Вардар).

Среден бек: Лука Циндриќ (Вардар).

Десен бек: Даинис Криштопанс (Вардар).

Специјалист за одбрана: Илија Абутовиќ (Вардар).

Тренер: Раул Гонзалез (Вардар).

Во категоријата за најкорисен играч – МВП победник е Лука Циндриќ (Вардар).

Continue Reading

Спорт

НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете колкав скок направил Роналдо за да ги направи „ножичките“ (ФОТО) (ВИДЕО)

НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете колкав скок направил Роналдо за да ги направи „ножичките“ (ФОТО) (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид во првиот меч во Лигата на шампионите против екипата на Јувентус успеаа да издвојат победа на гостински терен со резултат 2:0.

Првата ѕвезда на Мадриѓаните успеа да постигне два гола на овој натпревар а особено убав беше вториот.

Тој успеа со „ножички“ да го совлада Буфон а таквиот потег беше поздравен од целиот стадион.

Од Марка пресметале дека неговата нога во моментот на удар на топката е на висина од 2м и 38 сантиметри по што го смрзна Буфон.

Ова е 10-ти меч на Португалецот на кој постигнува погодок а овој со ножички е еден од најубавите во неговата кариера.

Во продолжение погледнете како тој го постигна овој гол:

Continue Reading

Trending