НАЈНОВИ ВЕСТИ: Уапсен братот на Меси! Тој вперил пиштол на…

Свет Сцена

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Уапсен братот на Меси! Тој вперил пиштол на…

Братот на Лионел Меси, Матијас, приведен е во Буенос Аирес после сообрајќајна несреќа.

Сообраќајката не била причина за апсењето, туку фактот што братот на Меси со пиштол му се заканувал на другиот човек кој учествувал во сообраќајката.

После претресот, полицијата во автомобилот на братот на славниот Аргентинец нашла и мала количина на марихуана.

Матијас и во минатото беше казнуван поради проблеми и поседување на оружје, но на крајот се извлекуваше со парични казни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *