На малиот Јане му се исполнија соништата! Тој беше пречекан од ѕвездите на Манчестер Јунајтед! (ФОТО)

Спорт

На малиот Јане му се исполнија соништата! Тој беше пречекан од ѕвездите на Манчестер Јунајтед! (ФОТО)

Херојот, малиот Јане повторно е во центарот на вниманието откако му се исполни сонот од детството односно тој беше пречекан од најдобрите фудбалери на Манлестер Јунајтед.

Малиот Јане кој има смао девет години, денес пристигна во Манчестер во хотелот „Лаури“ кој е стандарден хотел на „црвените ѓаволи“.

Тој таму беше пречекан од Немања Матич, Алексис Санчез, Маруан Фелаини но и од многу други фудбалери од екипата на Жозе Мурињо.

Ти му посакаа топло добредојде и се подружија со овој македонски херој.

Колку за потсетување, Јане   изминатото лето Јане ја освои фудбалската јавност ширум Европа, откако беше дел од кампањата на УЕФА, „Equal Game“, по што доби директна покана од Пол Погба да го следи Манчестер Јунајтед против Севиља на легендарниот „Олд Трафорд“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *