Ова е единствената работа на светот од која се плаши Владимир Путин (ФОТО)

Свет

Ова е единствената работа на светот од која се плаши Владимир Путин.

Дали некогаш сте размислувале дека човекот кој го контролира светот и кој е на чело на најголемата светска сила после Соединетите Американски Држави, чувствува страв од нешто?

Епа, како и секој друг човек на планетава, токму и Владимир Путин е суштество од крв, коски и месо, со свои позитивни и негативни страни, како и со свои лични стравови.

Во продолжение, можете да го прочитате интервјуто на Владимир Путин во кое тој го открива својот најголем страв.

Живеевме едноставно, јадевме супа, палачинки, а еднаш неделно мојата мајка правеше вкусни полнети кровни. За главно јадење имавме зелка, месо и ориз – изјави Путин.

За својата мајка, Путин вели дека била добронамерна и љубезна личност.

Исто така, тој објасни дека неговата мајка се противела на тренинзите по џудо.

-Секој пат, кога ќе тргнев на тренинг, таа имаше нешто да ми каже за да ме отргне од намерата – изјави тој.

Владимир Путин изјави дека бил проблематично момче и дека никогаш не сакал глувци. Всушност, тој имал голем страв од нив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *