Погледнете како овој милионер оди на работа секое утро! (Видео)

Забава Свет

Не е тајна дека во светот на фудбалот се заработуваат милионски суми кои се недостижни за другите професии, па затоа многумина беа изненадени кога видоа како фудбалерот на Реал Мадрид оди на тренинг секое утро.

Овој фудбалер, односно Серхио Рамос, кој игра клучна улога во одбраната на кралскиот клуб, ги изненади своите колеги и навивачи кога на работа се паркираше со популарната „Застава 750” или кај нас позната како „Фиќо”, додека неговите колеги возат луксузни автомобили од светски познати марки.

Видеото кој го објави Рамос на официјалната фан страна веднаш стана хит на интернетот, а исто така успеа да насмее и голем број на луѓе.

За само четири часа, видеото собра над 500.000 прегледи и 86.000 лајкови.

Во продолжение можете да погледнете за каква ”машина” станува збор: 

👌🚗🕶

Sergio Ramos 发布于 2018年3月8日

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *