Connect with us

Забава

Погледнете која е „тајната” која го разликува просечниот секс, од оној совршениот!

Било кака рутина, особено во сексот, може да го наруши односот помеѓу партнерите.

Иако во неа брачните парови можат многу лесно да слизнат, потребно е да вложат малку труд за да ги задржат страта и возбудата во нивниот интимен однос. Обидот да се запали „стариот оган“ и сексот да се направи што подобар, но притоа да се води сметка за ситниците кои се потребни за заедничко уживање е баланс кој треба да биде целосно испочитуван, пишува Woman’s Day.

ПОТРЕБНА Е ХЕМИЈА

И врапчињата на гранките знаат дека за добар секс важна е хемијата, а таа сексуална тензичност помеѓу партнерите може да се почувствува во воздухот. Без тоа, тешко дека може да падне толку добар секс во кој и двајцата беконечно ќе уживаат. Сексот без хемија е нешто како сендвич без добри и квалитетни состојки. Да, ќе го изедеш, но нема баш да уживаш во богатството на вкусот.

БЕЗ ЗАДРЖУВАЊЕ

Сексот може да биде малку „незгоден“ ако не сте доволно опуштени. Иако станува збор за интимни и романтични моменти, понекогаш може да се случат оние „чудни“ (а сепак, толку нормални и природни) звуци кои ги произведува нашето тело за време на сексуалниот однос. Ако дозволите тоа да ве „закочи“, бидете сигурни дека нема целосно да уживате во сексот.

ЧУВСТВУВАШ ДЕКА ТВОЈОТ ПАРТНЕР САКА ДА УЖИВАШ

Нема ништо полошо од себичноста и „ладнокрвноста“ во креветот. Таквата незаинтересираност лесно може да се прочита, а тоа го убива расположението и волјата за секс веднаш спласнува. Но, ако и двајцата сте ентузијасти и еднакво сакате да уживате во сексот, тоа е супер предиспозиција за одлично сексуално уживање, без оглед на тоа колку искуство и техника владеете.

ПРЕДИГРАТА Е ВАЖНА

И додека едни сакаат што побрзо да дојдат до целта, други сакаат да имаат бавно патување пред што ќе стигнат до конечното одредиште. Лесните и нежни допири, бакнежите и другите техники на заведување пред самата акција за многу жени се доста битни, за да можат во целост да се опуштат и да уживаат.

ИСФРЛЕТЕ ГО ЗБОРОТ „РУТИНА“ ОД СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ

Ако веќе знаеш напамет кога е „вашето“ време за секс, особено ако знаеш како ќе се одвива сето тоа, тешко дека на крајот ќе има многу воздишки од типот „АХ“. Ако не чувствуваш возбуда и тензичност при самата помисла на секс со саканата личност, можеби е време да испробување на нови работи. Можеби е време за експериментирање со некоја нова поза, секс играчки или игра со улоги, со цел да се освежи сексуалното уживање.

СТРАСТ

Ги знаеш оние диви и еротски сцени кои ги гледаме на филмовите, а кои во суштина сите ги посакуваме во нашата спална соба? Е, токму тој дел од сложувалката е потребен за идеален секс и во реалноста.

ВАЖНА Е КОМУНИКАЦИЈАТА И РАЗБИРАЊЕТО

Без оглед на тоа колку се познаваат партнерите, ако се разбираат меѓусебно и комуницираат без пречки, тоа е голема предност и еден од начините за достигнување на врвното задоволство и уживање во сексуалниот живот. Зошто? Затоа што нема постојано да морате да повторувате „дај мрдни ја малку ногата“ или „дај стави го ова тука“, „направи ова или она“. Секако дека некогаш е потребно јасно и гласно да се каже што сакаме, но ако мораш цело време да повторуваш што и како сакаш, тогаш дефинитивно сексот не е ни просечен, а камоли одличен.

Извор: taratur.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending