Connect with us

Сцена

По нив жените лудуваа! Еве како денес изгледаат актерите од главните улоги на латиноамериканските серии! (ФОТО) (ВИДЕО)

По нив жените лудуваа! Еве како денес изгледаат актерите од главните улоги на латиноамериканските серии! (ФОТО) (ВИДЕО)

Деведесетите години од минатиот век ширум нашата земја беа популарни латино-американските серии. Епизодите од овие филмови не се пропуштаа, а жените лудуваа по актерите кои беа во главни улоги.

Да се потсетиме на некои од нив:

Фернандо Колунга – Прочуен глумец кој се појави во голем број серии, а сите го памтиме по улогата на доктор Хозе Армандо во серијата „Есмералда“.

Фернандо е во својата 52-ра година и сеуште снима сапуници. На видеото горе можете да видите како тој изгледа денес.

Едуардо Сантамарина – Овој глумец го гледавме во серијата „Руби“ и „Марисол“. Во серијата „Марисол“ ја играше улогата на богатиот сликар кој ја освои МАрисол, додека во серијата „Руби“ го глумеше Рикардо кој беше несреќно заљубн во Руби.

Погледнете како некогаш глумеше:

И ден денес се активно се занимава со глума, оженет е и има 49 години.

Ya merengues…. casi un mes… SIN TU MIRADA… aauuuhhhh💯🙌🙏

A post shared by Eduardo Santamarina (@eduardosantamarinamx) on

Себастиан Руљи – Уште еден глумец кој се прослави во серијата „Руби“. Во оваа серија го играше плавиот фраер Хектор.

Себастиан и понатаму снима сапуници. Моментално е во врска со колешката Агеликом Бојер и има 42 години.

🙌☀️❤️🤟

A post shared by Sebastian Rulli (@sebastianrulli) on

El que recibe nunca debe olvidar. Y es por eso que quiero dejar claro,que es tanto el cariño que recibo de todos ustedes,que no me alcanzara la vida para devolverlo. Por lo mismo me esfuerzo tanto cada que tengo la oportunidad de interpretar un personaje con la intención de entretenerlos sanamente. La gratitud en silencio no sirve a nadie. Así que grito a los 4 vientos GRACIAS INFINITAS . L@s Amoooooo! Espero que Mauricio López Garza los enamore y divierta muchísimo en @papaatmof y les demuestre que el Amor todo lo puede y la familia es la base más fuerte e importante para una sociedad Sana y exitosa . No se pierdan el gran comienzo Hoy por @univision 9/8c pm #papaatodamadre #papiux #desfiledereyesmagos #quienamaamau 🕺💙👏👏👏😃

A post shared by Sebastian Rulli (@sebastianrulli) on

Освалдо Риос – Секако, Освалдо најмногу го знаеме по серијата „Касандра“, каде го глумеше Игнасио Контрераса и Луис Давид Контрераса.

Освалдо има 57 години и сеуште се занимава со глума.

“Reflejos de Luna llena”…🙏🏼🌕🌍

A post shared by 🎭ACTOR & Cinema-TV Producer♏️🦂 (@osvaldoriosalonso) on

Buenos diasssss!!🙏🏼🇵🇷💜

A post shared by 🎭ACTOR & Cinema-TV Producer♏️🦂 (@osvaldoriosalonso) on

Ова се само дел оние познатите глумци кои беа препознатливи во деведесетите години.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сцена

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Изминатиот викенд се одржа последната емисија од вториот круг на емисијата за таленти „Ѕвездите на ГРанд“.

Претставник од Македонија во ова шоу е Ангел Јовевски кој доаѓа од градот Радовиш.

Тој се претстави со две песни, едната од Тоше Проески „Полско цвеќе“ со кој ја воодушеви публиката и јавноста пред малите екрани.

Втората песна со која се претстави радовишанецот е „Чиао Бела“ од Тропико бенд, и токму со оваа песна ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите.

Погледнете ги двете изведби на Ангел (ситуацијата со Карлеуша е во изведбата на втората песна):

Continue Reading

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

„Километри“ е новото музичко остварување на еден од нашите најдобри машки изведувачи, Влатко Лозаноски – Лозано.

Песна на која како автори повторно се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

„Текстот на песната е доста емотивен и сигурен сум дека во неа ќе се пронајдат многу луѓе, особено оние кои не живеат повеќе во својата татковина“ изјавува Влатко.

Погледнете ја неговата нова песна:

 

Continue Reading

Сцена

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…(ФОТО)

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…

Српската старлета Станија Добројевиќ за денес има нова провокација. Каде на друго место, ако не на својот Инстаграм профил. а како до масовна дистрибуција до следбениците ако не преку социјалните мрежи.

Најновата Инстаграм поза на старлетата одново е гола… Што и не е ништо чудно ниту пак изненадување. Станија многу оретко можете да ја видите облечена, отколку разголена… Ама не нашминкана, речиси и да ја немало до сега во медиумите.

Затоа ова е ретка прилика нејзините фанови да ја видат нивната љубимица, како изгледа без ненашминкана… и без градник, во едно!

Станија без мејкап, ама топлес! Со природно лице и голи силиконски гради!

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Continue Reading

Trending