По нив жените лудуваа! Еве како денес изгледаат актерите од главните улоги на латиноамериканските серии! (ФОТО) (ВИДЕО)

Сцена

По нив жените лудуваа! Еве како денес изгледаат актерите од главните улоги на латиноамериканските серии! (ФОТО) (ВИДЕО)

Деведесетите години од минатиот век ширум нашата земја беа популарни латино-американските серии. Епизодите од овие филмови не се пропуштаа, а жените лудуваа по актерите кои беа во главни улоги.

Да се потсетиме на некои од нив:

Фернандо Колунга – Прочуен глумец кој се појави во голем број серии, а сите го памтиме по улогата на доктор Хозе Армандо во серијата „Есмералда“.

Фернандо е во својата 52-ра година и сеуште снима сапуници. На видеото горе можете да видите како тој изгледа денес.

Едуардо Сантамарина – Овој глумец го гледавме во серијата „Руби“ и „Марисол“. Во серијата „Марисол“ ја играше улогата на богатиот сликар кој ја освои МАрисол, додека во серијата „Руби“ го глумеше Рикардо кој беше несреќно заљубн во Руби.

Погледнете како некогаш глумеше:

И ден денес се активно се занимава со глума, оженет е и има 49 години.

Ya merengues…. casi un mes… SIN TU MIRADA… aauuuhhhh💯🙌🙏

A post shared by Eduardo Santamarina (@eduardosantamarinamx) on

Себастиан Руљи – Уште еден глумец кој се прослави во серијата „Руби“. Во оваа серија го играше плавиот фраер Хектор.

Себастиан и понатаму снима сапуници. Моментално е во врска со колешката Агеликом Бојер и има 42 години.

🙌☀️❤️🤟

A post shared by Sebastian Rulli (@sebastianrulli) on

El que recibe nunca debe olvidar. Y es por eso que quiero dejar claro,que es tanto el cariño que recibo de todos ustedes,que no me alcanzara la vida para devolverlo. Por lo mismo me esfuerzo tanto cada que tengo la oportunidad de interpretar un personaje con la intención de entretenerlos sanamente. La gratitud en silencio no sirve a nadie. Así que grito a los 4 vientos GRACIAS INFINITAS . L@s Amoooooo! Espero que Mauricio López Garza los enamore y divierta muchísimo en @papaatmof y les demuestre que el Amor todo lo puede y la familia es la base más fuerte e importante para una sociedad Sana y exitosa . No se pierdan el gran comienzo Hoy por @univision 9/8c pm #papaatodamadre #papiux #desfiledereyesmagos #quienamaamau 🕺💙👏👏👏😃

A post shared by Sebastian Rulli (@sebastianrulli) on

Освалдо Риос – Секако, Освалдо најмногу го знаеме по серијата „Касандра“, каде го глумеше Игнасио Контрераса и Луис Давид Контрераса.

Освалдо има 57 години и сеуште се занимава со глума.

“Reflejos de Luna llena”…🙏🏼🌕🌍

A post shared by 🎭ACTOR & Cinema-TV Producer🎬🎭 (@osvaldoriosalonso) on

Buenos diasssss!!🙏🏼🇵🇷💜

A post shared by 🎭ACTOR & Cinema-TV Producer🎬🎭 (@osvaldoriosalonso) on

Ова се само дел оние познатите глумци кои беа препознатливи во деведесетите години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *