Путин се најде во центарот на вниманието: Погледнете што прави тој на оваа фотографија (Фото)

Забава Свет

Рускиот претседател Владимир Путин повторо успеа да се најде во центарот на вниманието кога наводно, произглела фотографија на социјалните мрежи каде што тој бакнува една од неговите обожавателки.

Фотографијата беше сликана веднаш по изборен митинг во Москва, каде што истиот се согласил да се фотографира со неговите обожаватели.

Според информациите кои пристигнуваат од странските медиуми, многумина првично се посомневале во веродостојноста на фотографијата, сметајќи дека е тешко да се замисли Путин како право нешто толку „несериозно” како што го опишаа тие.

Но како и да е, факт е дека сега Путин стана интернет-ѕвезда, а многумина од неговите обожаватели постојано објавуваат вести како и тие сакале фотографија со претседателот.

Таа е сега интернет-ѕвезда. Сакам и јас селфи со претседателот“, е еден од мноштвото коментари при споделувањето на фотографијата.

Инаку, претседателските избори во Русија се закажани за 18. март. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *