Connect with us

Забава

Ракот ќе запознае нов љубовен партнер, а пак погледнете што ги чека Близнаците: Неделен Хороскоп за 12.03. – 18.03.

ОВЕН

Работа – Позитивен аспект на вашите финансиски инвестиции. Иако оваа недела се се одвива добро, побарајте стручен совет.

Љубов – Со љубовта, оваа недела се е во ред.

Здравје – Супер енергија.

БИК

Работа – Оваа недела не е добра за продажба на недвижен имот. Почекајте подобар временски период.

Љубов – Партнерот има недостаток на самодоверба и тоа ве загрижува.

Здравје – Повеќе прошетки.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Претпоставените ви прават проблеми. Гледајте на тоа како на предизвик и најдете паметно решение.

Љубов – Емотивно сте исполнетии среќни.

Здравје – Повеќе спиење.

РАК

Работа – Оваа недела, стагнација на деловен план, што исто така ја покажува и состојбата на вашата банкарска сметка.

Љубов – Ќе запозанете личност што ќе ви се допадне на прв поглед.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Веќе не сте сигурни во тоа што го работите. Сакате нешто повеќе и покреативно, што би ви донело повеќе среќа и пари.

Љубов – На љубовното поле ви цветаат рози.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Недостатокот на инспирација, се одразува на вашата работа. Обидете се да најдете нов извор на инспирација.

Љубов – Сакани и среќни сте оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ВАГА

Работа
Инвестирањето во ризична работа нема да ви се исплати. Вие ризикувате многу, без било каква основа за тоа.

Љубов – Мирен дом ви е доволно за среќа.

Здравје – Избегнувајте алкохол.

ШКОРПИЈА

Работа – Сакате да имате повеќе работа, бидејќи имате вишок на енергија што не знаете како да ја канализирате. Наскоро пристигаат нови деловни понуди.

Љубов – За вистинска љубов се уште не сте подготвени. Кратките авантурите ве исполнуваат.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Креативноста е во полна сила оваа недела. Се ви оди од рака.

Љубов – Ви се допаѓа една личност, но сеуште сте емотивно затворени. Препуштете се.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ
Работа – Вашите плановите се успешни, но не правете планови за други луѓе од вашата околина. Немате толку многу влијание.

Љубов – Партнерот ви влева непотребна несигурност.

Здравје – Добро

ВОДОЛИЈА

Работа – Досадата на работа ве тера нешто да смените. Наскоро ве очекува промена.

Љубов – Пролетта ве радува и го буди кај вас чувството на емотивна исполнетост.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

РИБИ
Работа – Работите многу, но имате сила. Наскоро финансиски прилив.

Љубов – Партнерот ви ја нуди и оваа недела најголема поддршка и охрабрување.

Здравје – Добро се чувствувате.

Извор: divianarts.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

Најјаката првоаприлска шега досега направена! Реакцијата на нејзиниот татко е непроценлива (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави вирално видео во кое девојка со име Савана Ајас од Тексас во куќата во која таа живее со семејството, нејзиното момчеја побарало за жена и тоа пред нејзиниот татко.

Ова „запросување“ се случило за први април и всушност е првоаприлска шега на која татко то на девојчето многу добро „наседнува“.

Неговата реакција е она што ја заинтересира целата јавност. Иако да бидеме реални, гледајќи на тоа колку се мали „младите“ па и секој родител би изреагирал на тојначин.

Што е уште поинтересно целиот настан во кој момчето клекнува и ја запросува неговата девојка пред целото нејзино семејство, го снима мајката на девојчето а може да се забележи дека главен кадар е таткото.

Неверување и зачуденост дали ова стварно се случува, е реакцијата на таткото.

На видеото се слуша како мајката бара тој да искоментира нешто но тој буквално е занемен и останат без зборови.

На крајот, сите извикуваат „први април“ односно дека се работи за првоаприлска шега по што сигурно на таткото му олеснило.

Неговата ќерка го објавила видеото на Твитер со порака дека добро го прелажала својот татко.

Целата ситуација која е преточена во видео е прегледана повеќе од 5,5 милиони пати.

Погледнете ја целата ситуација:

Continue Reading

Забава

Секогаш имајте еден од нив покрај вас: Ова се најпозитивните хороскопски знаци кои го сакаат животот!

Една од најтешките работи што човек треба да ја направи е да остане позитивен кога изгледа дека сè околу него се распаѓа. Ова е навистина тешка задача, но овие 3 хороскопски знаци ќе го направат тоа без никакви проблеми.

Овен

Овните се добри луѓе, можат добро да ги пресудат работите и секогаш ги извлекуваат и негативните и позитивните нешта од секоја ситуација. Никогаш нема да ги видите депресивни само затоа што го гледаат животот од својата светла страна. Покрај тоа, повеќето Хороскопски знаци се активни и лесно можат да добијат ендорфини, благодарение на танцување, велосипедизам или други интензивни вежби.

Лав

Позитивизмот на Лавот лежи во фактот дека знаат колку е важно да бидат благодарни за она што го имаат. Тие можат лесно да наведат најмалку 5 работи кои ги прават среќни секој ден. Тие сакаат, понекогаш и премногу, но таа љубов го отвора прозорецот кон светот. Тие се чувствуваат задоволни и корисни кога се вклучуваат во добротворни иницијативи и волонтерски организации.

Близнаци

Близнаците се вечно насмеани и изгледаат навистина среќни. Тајната на нивниот позитивен став кон животот е дека тие се бескрајно отворени за светот. Кога се чувствуваат тажни, сакаат да разговараат со пријателите и брзо ги враќаат на светлата страна на животот. Во принцип, тие гледаат кон иднината со очекување и надеж, без разлика што им се случува во сегашноста.

Извор: zenskimagazin.mk

Continue Reading

Забава

Дами внимавајте: Доколку ги покажува овие знаци, тој ќе ви го скрши срцето!

Пребрзо зближување

Само што се запознавте, а тој веќе сака да го знае секој детаљ од вашиот живот, од тоа какво детство сте имале до список на вашите поранешни партнери. Но тоа не значи дека е искрено заинтересиран за вас, а најдобро го издава темпото со кое ја споделува својата интима. Доколку само ве испрашува, а за себе не говори ништо, тогаш нешто не е во ред.

Вашето тело не реагира

Понекогаш и вашето тело може да ви испрати сигнали дека тој не е за вас. Некои реакции не можете да ги контролирате, а доколку почувствувате тензија во градите или било каква друга непријатност секој пат кога сте со него, тоа може да биде вроден инстинкт кој ви вели да раскинете со него.

Зборува едно, а прави друго

Доколку неговите зборови не се проследени со дела, тоа е јасен знак дека не можете да му верувате. Доколку забележите дека тој зборува едно, а прави друго, едно е сигурно – вие на крајот ќе останете разочарани.

Непредвидлив е

Прво ве опсипува со комплименти и ви симнува ѕвезди, а потоа два дена подоцна воопшто не ви одговара на вашите пораки и повици? Таквото однесување укажува на маж на кој не можете да се потпрете и кој не ве заслужува бидејќи има големи шанси емотивно да останете повредени.

Continue Reading

Trending