Connect with us

Сцена

Џенифер Анистон за прв пат во јавноста ја покажа својата куќа вредна 21 милион евра! (ФОТО)

Џенифер Анистон за прв пат во јавноста ја покажа својата куќа вредна 21 милион евра! (ФОТО)

Џенифер Анистон за прв пат ја отвори вратата на медиумите од својот дом.

Славната глумица вилата ја купи пред полни седум години, кога за оваа недвижнина искешира 21 милион долари.

Џенифер и нејзиниот сопруг Џастин Теро ја отворија вратата на ова прекрасно издание на архитектурата за магазинот „АД“ односно „Архитектуал Дигест“ кој го имаа екслузивното право да направат фотографии.

„Погледнувам наоколу, во мојот маж, моето куче и нашиот дома, и не постои место на кое повеќе би сакал да бидам“ – рече Џенифер за оваа тема.

Домот на Џенифер Анистон е опружен со многу видови на зеленило и билки, а она што е највпечатливо се големите прозори кои даваат одлична дневна светлина во домот.

“If I wasn’t an actress, I’d want to be a designer. I love the process,” says serial home renovator, and superstar actress Jennifer Aniston. “There’s something about picking out fabrics and finishes that feeds my soul.” Aniston’s commitment to the craft was certainly put to the test in her latest residential project, the reimagining of a Bel Air house that was designed by architect A. Quincy Jones and completed in 1965. Aniston enlisted the aid of #AD100 interior designer @stephenshadley to help preserve the modernist ethos of the original scheme while softening some of its sharp lines and outfitting the interior with tactile, organic finishes and furnishings. “Sexy is important, but comfort is essential,” she avers, pointing as evidence to the vintage Jean Royère Polar Bear sofa, Jacques Adnet armchairs, and Mies van der Rohe daybed arranged in the living room, pictured here. Take the full home tour through the #linkinbio Photo by @francoisdischinger; text by @mayer.rus; styled by @lawrenhowell

A post shared by Architectural Digest (@archdigest) on

Луксузната вила има неверојатен поглед кон градот, а Џенифер многу е посветена на уредување на својот дом. Како и што самата рече, да не била глумица би била дизајнер.

“Every corner you turn, you have an experience. Everywhere you look, you get a vista,” says actress Jennifer Aniston of her recently completed Bel-Air home. “We worked very hard to get that flow right.” The same imperative guided the transformation of the grounds, which previously featured a hillside vineyard. Garden designer @marcellovillano and landscape architect @anneattinger reorganized the alfresco spaces as a series of interconnected outdoor rooms, terraces, and Asian-inspired pocket gardens. Sundays at the Aniston-Theroux home are reserved for cooking and frolicking by the pool with friends, children, and dogs. “We put out a mean taco bar, and the chili’s pretty good in the colder months,” the actress says.Take a closer look inside the home through the #linkinbio Photo by @francoisdischinger; design by @stephenshadley; text by @mayer.rus; styled by @lawrenhowell

A post shared by Architectural Digest (@archdigest) on

Ова страшно издание има баш се што можете да замислите, и нема некој што не би посакал да живее во вака луксузна куќа.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сцена

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Македонецот Ангел распали на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите (ВИДЕО)

Изминатиот викенд се одржа последната емисија од вториот круг на емисијата за таленти „Ѕвездите на ГРанд“.

Претставник од Македонија во ова шоу е Ангел Јовевски кој доаѓа од градот Радовиш.

Тој се претстави со две песни, едната од Тоше Проески „Полско цвеќе“ со кој ја воодушеви публиката и јавноста пред малите екрани.

Втората песна со која се претстави радовишанецот е „Чиао Бела“ од Тропико бенд, и токму со оваа песна ја натера Јелена Карлеуша да ги покаже градите.

Погледнете ги двете изведби на Ангел (ситуацијата со Карлеуша е во изведбата на втората песна):

Continue Reading

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНО! Испадна новата песна на Лозановски која ќе ви ги стопи срцата (ВИДЕО)

„Километри“ е новото музичко остварување на еден од нашите најдобри машки изведувачи, Влатко Лозаноски – Лозано.

Песна на која како автори повторно се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

„Текстот на песната е доста емотивен и сигурен сум дека во неа ќе се пронајдат многу луѓе, особено оние кои не живеат повеќе во својата татковина“ изјавува Влатко.

Погледнете ја неговата нова песна:

 

Continue Reading

Сцена

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…(ФОТО)

Мажите не прекинаа да се чудат: Станија објави фотографија без шминка, таа изгледа како…

Српската старлета Станија Добројевиќ за денес има нова провокација. Каде на друго место, ако не на својот Инстаграм профил. а како до масовна дистрибуција до следбениците ако не преку социјалните мрежи.

Најновата Инстаграм поза на старлетата одново е гола… Што и не е ништо чудно ниту пак изненадување. Станија многу оретко можете да ја видите облечена, отколку разголена… Ама не нашминкана, речиси и да ја немало до сега во медиумите.

Затоа ова е ретка прилика нејзините фанови да ја видат нивната љубимица, како изгледа без ненашминкана… и без градник, во едно!

Станија без мејкап, ама топлес! Со природно лице и голи силиконски гради!

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Continue Reading

Trending