26 годишна девојка со шокантна изјава: Секој ден мастурбирам, бидејќи така добивам повеќе…

Забава

26 годишна девојка со шокантна изјава: Секој ден мастурбирам, бидејќи така добивам повеќе…

26 годишна девојка јавно проговори: Зошто секој ден мастурбирам?

Најважен совет во секоја ситуација: не заборавајте да купите батерии!

Кога пред неколку години во Њујорк зафати хистерија од ураганот Сенди и сите одеднаш започнаа да собираат се и сешто за да си обезбедат сигурен живот, ми пристигнаа куп СМС пораки со истиот совет: не заборавај да купиш батерии! Воглавно бев збунета, а така и договарав.

Која година е и колку апарати имаш за кои ти се потребни батерии? Знаете дека не можете да ги ставите во вашите ајфони? Или јас пропуштив нешто навистина важно?

Имам една единствена направа за која ми се потребни батерии, а тоа е мојот вибратор. Беше забавно да се добие таков совет од поранешното момче, но ме наежи тоа што таков совет добив и од мојата мајка. Сите ми зборуваа: “Кој знае колку долго ќе бидеш заглавен без интернет и струја, погрижи се да имаш доволно батерии да твоето џиновско дилдо може да работи бесконечно”.

Помина еден час откако започна невремето кога решив дека не можам да чекам ниту секунда повеќе и го зграбив големиот батка. Сакав да биде во мене до крајот на светот, без оглед што претходното утро имав секс со тип кој го јавав како да е последен на свет. Можеби се во прашање само моите ферономи, кои ги мразам, навистина.

Поминав 26 години од животот без секунда мастурбација. Не, навистина, имав некаков ментален блок, стигма, која ме спречуваше да се забавувам со себе, убедувајќи ме дека тоа не е секси.

Не знам кога или што се променило, но би кажала дека мојот биолошки часовник се огласи некако валкано, а мојот сексуален инстикт влезе во црвена фаза. Одеднаш, колку и да имав сексуални односи, ништо не беше доволно да ме доведе од состојба на напаленост во онаа, задоволна фаза. Имаше и добри периоди кои би ги опишала некако перверзни, и секогаш сакав, и барав уште.

Можеби престанав да бидам толкав скептик околу мастурбирањето и сфатив дека сексот е потреба која секој ја има, баш како и потребата за вода и воздух. Сексот е инстикт, и се додека не го наметнувате на некој друг или не ширите болести, правете што сакате. Посебно кога сте сами, во приватноста на својот дом.

Што е најдобро во врска со мастурбацијата? Можете да мастурбирате кога сакате. И можете сјајно да го направите тоа. Не морате да се грижите дали ќе добиете херпес и не мора да се грижите дали вашиот вибратор ќе ве одбие. Не морате да се грижите дали ќе го делите креветот со некој друг кој гласно рчи или се обидува да има сексуална активност додека се обидувате да заспиете. Не морате да се грижите дали сексот ќе биде без обврски или уште полошо, дека ќе се разбудите со некакви чувства. Единствено за што треба да се грижите се батериите, секако.

Не заборавајте ги батериите!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *