Пет начини на кои технологијата влијае негативно врз луѓето

Пет начини на кои технологијата влијае негативно врз луѓето Многумина сметаат дека компјутерите, мобилните и интернетот се доказ на прогрес. На некој начин тоа е точно, но има и малку поинакво гледиште на сето тоа. Постојат луѓе кои веќе не можат да живеат без компјутер, мобилен телефон и интернет, зависноста од технологијата целосно го промени […]

Continue Reading

Разбојници ограбиле Тетовска џамија

Непознати сторители извршиле тешка кражба во џамија лоцирана во Тетово. Според информациите од МВР, разбојниците насилно го отвориле прозорецот и вратите од неколку простории на верскиот објект лоциран на улица „Радован Цончиќ“. Притоа, од фиока од работна маса во благајната одзеле помала сума денари, 20 швајцарски франци, како и мала метална каса во којашто се […]

Continue Reading

Вооружени разбојници влегоа на забава кај богаташ – непријатно беа испратени по дома!

Вооружена банда упадна на имотот на еден богаташ во Најроби со намера да ги ограби гостите кои присуствуваа на забавата. Сопственикот на имотот се спротивстави на бандата, а одредени медиуми целиот инцидент го споредија со филмот „Умри машки“. Седумчлената вооружена група упадна на приватниот посед, но не очекуваа дека домаќинот ќе ги дочека подготвен. Безбедносните […]

Continue Reading

Среќа во несреќа: За „влакно” ја избегна смртта (Видео)

Среќа во несреќа: За „влакно” ја избегна смртта (Видео) Неколку тајвански возачи пред некое време имаа шанса во живо да видат пример за вистинска среќа и благословеност, откако за влакно избегнаа страшна трагедија. Да бидеме по спесифични, станува збор за одрон кој се случи на автопат, за време на зафатен ден. На видеото подолу може […]

Continue Reading

Познатата Емили Ратајковски „рипна во тавче”: Се омажи по само неколку месеци врска

Познатата Емили Ратајковски „рипна во тавче”: Се омажи по само неколку месеци врска Емили Ратајковски ги изненади своите фанови со најновата шокантна вест – дека таа се омажи. По само неколку месеци врска, 26-годишниот модел стапи во брак со актерот и продуцент Себастијан Беар-Меклард во Њујорк. Таа сподели фотографии од специјалниот ден, а невестата носеше […]

Continue Reading

Експертите откриваат: Погледнете зошто треба да имате секс почесто!

Експертите откриваат: Погледнете зошто треба да имате секс почесто! Сексот го намалува стресот Експертите докакажуваат дека сексот е најдобриот начин да го намалите нивото на стрес, бидејќи во целиот процес, нашите тела испуштаат допамин, ендорфини и окситоцин, кои заедно го намалуваат стресот. Секогаш се ужива за време на сексот Иако вежбањето може да биде напорно […]

Continue Reading

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото)

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото) Туристите на Бали веќе неко време се занимаваат со вистинска мистерија, односно со тоа како напуштен авион се нашол среде ливада која од локалната плажа е оддалечена на само пет минути. Напуштениот „боинг 737“ станал туристичка атракција, а сето тоа било како резултат […]

Continue Reading

Совет за сите жени и девојки, погледнете како вашата вагина секогаш да мириса убаво

Совет за сите жени и девојки, погледнете како вашата вагина секогаш да мириса убаво… Непријатниот мирис на вагината може да представува сериозен здравствен проблем кој начесто упатува на инфекција. Таму долу може лошо да мирисате и поради храната што ја јадете, а ако не сте задоволни со аромата на вашите сопствени течности вашиот сексуален живот […]

Continue Reading

Хороскоп кој треба да го прочита секоја жена: Еве како да го пронајдете вистинскиот маж и каква ќе биде вашата свадба

Хороскоп кој треба да го прочита секоја жена: Еве како да го пронајдете вистинскиот маж и каква ќе биде вашата свадба… Хороскоп кој ќе им се најде на сите жени кои се во потрага по љубов или се двоумат дали врската која моментално ја имаат е онаа вистинската. Конечно одговор на најголемата љубовна дилема – […]

Continue Reading

Вистински хаос на Косово: Погледнете што се случува во моментов таму (ФОТО)

Вистински хаос на Косово: Погледнете што се случува во моментов таму… На Косово е вистински хаос, дефинитивно, а тој факт ќе го потврдат и фотографиите кои ни пристигнаа од таму. Што точно се случува не се знае, но изгледа како масовна евакуација и масовно селење од државата. Илјадници косовари буквално ја сардисаа амбасадата на Германија, […]

Continue Reading