Македонско семејство убиено во Торонто

Семејната куќа на македонци во Канада, три дена е место на злосторот кое го истражува полицијата. 39 годишната Красимира Пејчиновска и нејзините две деца Рој и Веналија се мртви. Партнерот на мајката кој бил десет години помлад, е единствениот осомничен за трикратното убиство. Тој е уапсен ден по убиствата. Кори Фен не бил татко на […]

Continue Reading

Брановите продолжија да „голтаат” се пред себе: Ниту терасите и кафулињата не се безбедни! (Фото)

Охридското невреме и понатаму продолжува да носи хаос и вода насекаде, а најновите информации откриваат дека во моментов дури ни терасите ниту пак кафулињата се безбедни од огромните бранови и разбеснатото езеро коешто го зафати градот. Според деталите, силниот ветер денес предизвикал огромни штети на голем број угостителски објекти кои стојат како прва линија до […]

Continue Reading

Ексклузивно видео: Моќта на брановите во Охридско езеро, урнаа огромна куќа (ВИДЕО)

Ексклузивно видео: Моќта на брановите во Охридско езеро, урнаа огромна куќа… Силен ветар проследен со врнежи од дожд го погоди регионот на Охрид денеска и го разбранува Охридското Езеро предизвикувајќи бранови високи од 1,5 до 2 метри. Водостојот на езерото по последните врнежи од дожд е релативно висок. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи […]

Continue Reading

Никој го нема видено Охридско езеро вакво: Силно невреме, бранови високи и до 5 метри, водата веќе…(ФОТО)

Никој го нема видено Охридско езеро вакво: Силно невреме, бранови високи и до 5 метри, водата веќе…(ФОТО) Силен ветар во Охрид и охридско, летна лимен покрив, скеле, падна бор. Силен ветар го зафати охридскиот регион. Ветрот кој дoстигна брзина од над 90 километри на час, предизвиа низа проблеми за граѓаните. Во Населбата Христо Узунов падна […]

Continue Reading

(ВИДЕО 18+) Пар сред бел ден имаше секс на плажа! Туристите ги снимаа со телефон и снимката ја објавија на интернет

(ВИДЕО 18+) Пар сред бел ден имаше секс на плажа! Туристите ги снимаа со телефон и снимката ја објавија на интернет Полицијата на Тајланд е во потрага по туристите кои се снимани како имаа секс на плажа во 8 часот изутрина. Непознатиот пар цела ноќ пиел на плажата, а потоа со првите зраци на сонцето […]

Continue Reading

КОНЕЧНО СЕ ОТКРИ! Научниците докажаа што е постаро: јајцето или кокошката!

КОНЕЧНО СЕ ОТКРИ! Научниците докажаа што е постаро: јајцето или кокошката! Одговорот на прашањето кое ги мачеше сите научници – што е постаро, кокошката или јајцето, конечно го најдоа научниците од Уницерзитетот Шефилд и Варвид, пишува британски Дејли Меил. На најчестото поставувано прашање, најголем број од луѓето одговарале дека тоа е јајцето, со објаснување дека […]

Continue Reading

Хороскопски знаци кои ќе ви дадат „се по капата”: Од нив не излегува лага, а се доста добри критичари!

Тие немаат влакна на јазикот, а вистината секогаш ќе ви ја кажат во лице, без преправање. Додека некои знаци знаат да ја премолчат вистината, овие два хороскопски знаци се најпознати по суровата искреност. Иако поради тоа многу губат во животот, тие не се откауваат од своите принципи. ОВЕН Огнениот Овен често пати остава силна слика […]

Continue Reading

Како видео монтажа на Холивуд: Вака изгледа најскапиот град во светот! (Фото)

Секоја година ЕИУ прави рангирање на најскапите градови за живеење во светот, а секоја година резултатот е ист. По анализата на цените на 150 продукти, вклучувајќи ги и виното, лебот, бензинот, Синапур е на прво место од 133 градови. Петтата година по ред, Сингапур го зазема првото место, покажувајќи го трендот во некои азиски земји. […]

Continue Reading

Дали знаевте дека ова е најпаметниот хороскопски знак? Мудро молчат но потоа…

Како што веќе знаеме, секој хороскопски знак се издвојува по некоја карактеристика која му припаѓа само нему, и како што веќе знаеме дека овните имаат најголем авторитет а раковите се грижат за другите, исто така има хороскопски знаци кои се издвојуваат по својата интелигенција. Тие знаци се Водолијата и Шкорпијата, а според астролозите, овие хороскопски […]

Continue Reading

Еден збор е доволен да опише каква ќе биде оваа 2018 година за секој хороскопски знак!

Хороскопот многупати знае да не изненади и да ни отвори извор на информации за иднината кои до тогаш сме мечтаеле да ги знаеме, а како и со секоја друга област каде што секој хороскопски знак се разликува за многу работи и карактеристики, исто така ќе биде и оваа година, заедно со работите кои ќе ги […]

Continue Reading