Пет начини на кои технологијата влијае негативно врз луѓето

Пет начини на кои технологијата влијае негативно врз луѓето Многумина сметаат дека компјутерите, мобилните и интернетот се доказ на прогрес. На некој начин тоа е точно, но има и малку поинакво гледиште на сето тоа. Постојат луѓе кои веќе не можат да живеат без компјутер, мобилен телефон и интернет, зависноста од технологијата целосно го промени […]

Continue Reading

Експертите откриваат: Погледнете зошто треба да имате секс почесто!

Експертите откриваат: Погледнете зошто треба да имате секс почесто! Сексот го намалува стресот Експертите докакажуваат дека сексот е најдобриот начин да го намалите нивото на стрес, бидејќи во целиот процес, нашите тела испуштаат допамин, ендорфини и окситоцин, кои заедно го намалуваат стресот. Секогаш се ужива за време на сексот Иако вежбањето може да биде напорно […]

Continue Reading

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото)

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото) Туристите на Бали веќе неко време се занимаваат со вистинска мистерија, односно со тоа како напуштен авион се нашол среде ливада која од локалната плажа е оддалечена на само пет минути. Напуштениот „боинг 737“ станал туристичка атракција, а сето тоа било како резултат […]

Continue Reading

Целиот балкан зборува за ова видео: Снимка од кражба како од Холивуд (Видео)

Целиот балкан зборува за ова видео: Снимка од кражба како од Холивуд (Видео) Во Галеријата на Културно-информативниот центар во Загреб, изминатата недела се случила кражба која успеа да го привлече и задржи вниманието на целиот балкан. А сега пак беа објавени снимките од настанот. Снимката од овој грабеж била толку добра, што повеќе наликувало на […]

Continue Reading

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео)

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео) Човекот кој изгубил пулс цели 45 минути е обичниот камионџија од Охајо, Брајан Милер (41) а тоа што тој вели дека го доживеал додека бил во клиничка смрт е доста итнересно. После силен срцев удар, тој тврди дека иако не […]

Continue Reading

Тајната на богатите луѓе: Правила кои ќе ви помогнат на патот до успехот!

Секој од нас води своја битка за богатство, а можеме да земеме пример од најбогатите луѓе на планетава, според кои постојат одредени правила да се достигне финансиски успех.   Работете максимално Не го чекајте вистинскиот момент, бидејќи такви моменти не постојат и никогаш нема да дојдат. Не размислувајта за формата на работата, туку давајте се […]

Continue Reading

4 Совети кои ќе послужат на секој родител да го избегне хаосот по дома

Доколку ги сакате утрените рутини со децата кои неминовно вклучуваат многу реквизити кои водат до голем хаос, ви нудиме одлични совети како да го избегнете хаосот. Во тој случај веројатно поради хаосот и не ви се баш драги утрата. Но, со овие совети тоа ќе ви премине во една од омилените работи со децата. НЕМОЈТЕ […]

Continue Reading

Погледнете зошто жените кои го прават првиот чекор се посреќни во врската

Ова е една од најтешките иницијативи во односите на луѓето, но најверојатно е и корисна. Во светот на врските и романтичните односи, непишно правило е дека од мажите се очекува да го направат првиот чекор. Некои жени се премногу страмежливи или горделиви за да го направат првиот чекор, па затоа некогаш дури и оние кои […]

Continue Reading

Запознајте ја провокативната спортска новинарка која нуди секс, за пари!

Запознајте ја провокативната спортска новинарка која нуди секс, за пари! Добро познатата руска спортска новинарка Дана Борисова минатата година се најде во центарот на вниманието кога се појави скандал на социјалните мрежи, односно кога беа објавени нејзините порнографски фотографии. Но ова не беше крај за нејзината кариера, ниту за нејзината самодоверба, па таа половина година […]

Continue Reading

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео)

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео) Ситуацијата во источна Украина доведе до конфликт, кој прво беше вербален, а кратко потоа стана и физички. Вербалниот конфликт најпрво започна помеѓу украинскиот политолог Дмитриј Суворов и гостинот, за кого Спутник тврди дека бил германскиот политичар Андреас Маурер. Маурер прво наведе дека нападите кои […]

Continue Reading