Перо Антиќ во опуштено издание: Погледнете што правеше Антиќ за време на одморот

Перо Антиќ во опуштено издание: Погледнете што правеше Антиќ за време на одморот Кошаркарите на Црвена Ѕвезда изгубија во купот на Корача во неделата. Центарот на ѕвездашите Перо Антич за кој знаеме дека е страствен ѕвездаш, решил во среда навечер да ја ублажи болката после два пораза и тоа со песна во кафана. Целосното видео […]

Continue Reading

Само овие 4 хороскопски ќе ви бидат верни цел живот!

Само овие 4 хороскопски ќе ви бидат верни цел живот! Некој хороскопски се заљубуваат на неделно ниво а на други за тоа им требаат години а некој пак со децении сакаат само една личност. Огнените и воздушните знаци покренуваат страст и желба за нови искуства, па за нив и нормално е да имаат многусериозна љубов. […]

Continue Reading

Најглупи и најлоши зборови кои жените ги имаат кажано за време на секс!

Најглупи и најлоши зборови кои жените ги имаат кажано за време на секс! Дали се работи за секс за една вечер или за подгревање на страстите со партнерот со кој стевеќе подолго време во врска,ризикот од непријатни ситуација подеднакво е присутен. Истражувањето кое го спровела Сауси Дејтс покажува дека постојат зборови и реченици кои мажките […]

Continue Reading

Погледнете што се случува со вашиот полов орган доколку земете вијагра!

Погледнете што се случува со вашиот полов орган доколку земете вијагра! Импотенцијата не е нешто што секој отворено би зборувал. Кога тој проблем ќе испадне, секако дека го погодива секој пар. А верувале или не, почесто се случува отколку што мислите. Повеќе од половина од машките на возрат помеѓу 40 и 70 годинистарост се борат […]

Continue Reading

Ако вашиот партнер го прави ова, тогаш вистински ве цени!

Секој љубовта ја искажува на различен начин, но делата се секогаш поважни од зборовите. Дури и ако се работи за не многу зборлест тип. Ова се работите кои укажуваат на тоа дека му значите: СЕ ПОЈАВУВА НА ВРЕМЕ Доколку секогаш доцни, тогаш не го цени вашето драгоцено време. А со тоа покажува и дека не […]

Continue Reading

Погледнете во која година започнува најдобриот секс

Годишниот извештај на една страна за спојување на парови покажува дека во интимните односи уживаат сами жени околу 66 години, и мажи кои не наполниле 64 години.  Колку и да ви звучи чудно и неочекувано, ова истражување се базира на 5000 американски сингл поединци, а истражувањето заклучува дека се се темели на една работа, а […]

Continue Reading

Трите фрази кои никогаш не треба да ги изговорите за време на секс!

Без сомнеж може да се каже дека сексот е еден од најважните фактори на секоја љубовна врска.  Постојат најразлични начини ситуацијата во кревет да ја подобрите, но исто така постојат најразлични и едноставни начини со кои можете лесно да ја упропастите, и сето тоа благодарение на некоја погрешна реченица. Експертите со помош на научен труд […]

Continue Reading

Како да знаете што мисли вашиот партнер за време на состанок – внимавајте на говорот на телото!

Експертите откриваат дека човекот може да испрати до 10.000 невербални сигнали за помалку од една минута, а тие сигнали се толку прецизни што можат да го кажат она што устата на соговорникот го премолчува. Па затоа, денес ќе ви помогнеме да ги „дешифрирате” овие пораки, кои се особено корисни доколку сте на средба со вашиот […]

Continue Reading

Три мали животни лекции кои ќе ви помогнат низ големите работи во животот!

1. Еден ден ќе сфатите.. Колку и да звучи клише еден ден сите од нас ќе сфатиме дека постојат луѓе кои никогаш не издаваат, но пред тоа ќе треба да поминете низ многу предавства. Еден ден исто така ќе сфатите дека надворешниот сјај е ништо во споредба со внатрешната убавина, а се што е надворешно […]

Continue Reading

Кажете и збогум на несоницата: Со овој трик, ќе заспиете како бебе за помалку од 1 минута

Речиси сите од нас во текот на животот барем еднаш имале проблем да заспијат во доцните часеви, покрај тоа што можеби сме уморни од долг ден на работа. Ова често резутлат на стрес, кој предизвикува несоница, а како резултат на ова не спиеме доволно и се будиме изморени и безволни во текот на утрешниот ден. […]

Continue Reading