Вооружени разбојници влегоа на забава кај богаташ – непријатно беа испратени по дома!

Вооружена банда упадна на имотот на еден богаташ во Најроби со намера да ги ограби гостите кои присуствуваа на забавата. Сопственикот на имотот се спротивстави на бандата, а одредени медиуми целиот инцидент го споредија со филмот „Умри машки“. Седумчлената вооружена група упадна на приватниот посед, но не очекуваа дека домаќинот ќе ги дочека подготвен. Безбедносните […]

Continue Reading

Среќа во несреќа: За „влакно” ја избегна смртта (Видео)

Среќа во несреќа: За „влакно” ја избегна смртта (Видео) Неколку тајвански возачи пред некое време имаа шанса во живо да видат пример за вистинска среќа и благословеност, откако за влакно избегнаа страшна трагедија. Да бидеме по спесифични, станува збор за одрон кој се случи на автопат, за време на зафатен ден. На видеото подолу може […]

Continue Reading

Познатата Емили Ратајковски „рипна во тавче”: Се омажи по само неколку месеци врска

Познатата Емили Ратајковски „рипна во тавче”: Се омажи по само неколку месеци врска Емили Ратајковски ги изненади своите фанови со најновата шокантна вест – дека таа се омажи. По само неколку месеци врска, 26-годишниот модел стапи во брак со актерот и продуцент Себастијан Беар-Меклард во Њујорк. Таа сподели фотографии од специјалниот ден, а невестата носеше […]

Continue Reading

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото)

Се појавил од никаде: Напуштен авион „преку ноќ” завршил насреде ливада (Фото) Туристите на Бали веќе неко време се занимаваат со вистинска мистерија, односно со тоа како напуштен авион се нашол среде ливада која од локалната плажа е оддалечена на само пет минути. Напуштениот „боинг 737“ станал туристичка атракција, а сето тоа било како резултат […]

Continue Reading

Вистински хаос на Косово: Погледнете што се случува во моментов таму (ФОТО)

Вистински хаос на Косово: Погледнете што се случува во моментов таму… На Косово е вистински хаос, дефинитивно, а тој факт ќе го потврдат и фотографиите кои ни пристигнаа од таму. Што точно се случува не се знае, но изгледа како масовна евакуација и масовно селење од државата. Илјадници косовари буквално ја сардисаа амбасадата на Германија, […]

Continue Reading

Америка се подготвува за војна со Северна Кореја: Тие изјавија дека планираат да нападнат со…

Америка се подготвува за војна со Северна Кореја: Тие изјавија дека планираат да нападнат со… ПОТЕГ ЕДНАКОВ НА ВОЕН ЧИН: Америка планира потег без преседан против Северна Кореја… Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп и нејзините клучни азиски сојузници се подготвуваат да ги прошират активностите за пресретнување на бродови за кои се сомневаат дека ги […]

Continue Reading

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео)

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео) Човекот кој изгубил пулс цели 45 минути е обичниот камионџија од Охајо, Брајан Милер (41) а тоа што тој вели дека го доживеал додека бил во клиничка смрт е доста итнересно. После силен срцев удар, тој тврди дека иако не […]

Continue Reading

Тверкајќи со задниците го запреа полицискиот кордон! (ВИДЕО)

Тверкајќи со задниците го запреа полицискиот кордон! (ВИДЕО) Протестите на опозицијата во Хондурас поради резултатите од претседателските избори траат околу три месеци, а демонстрантите од неодамна пронајдоа начин да ги спречат бруталните интервенции на полицијата. Група на жени се одличиле да тверкаат пред коридонот на поицијата. Како што можете да видите на снимката објавена на […]

Continue Reading

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео)

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео) Ситуацијата во источна Украина доведе до конфликт, кој прво беше вербален, а кратко потоа стана и физички. Вербалниот конфликт најпрво започна помеѓу украинскиот политолог Дмитриј Суворов и гостинот, за кого Спутник тврди дека бил германскиот политичар Андреас Маурер. Маурер прво наведе дека нападите кои […]

Continue Reading

Фановите се заљубија: Погледнете како изгледа една од најубавите учеснички на ЗОИ (Фото)

Фановите се заљубија: Погледнете како изгледа една од најубавите учеснички на ЗОИ (Фото) Многумина прв пат слушаат за Рован Чешајр, а таа неодамна се најде во центарот на вниманието со започнувањето на Зимските олимписки игри во Сочи, кога доживеа тешка повреда. Покрај тешката повреда, таа успеа да покаже доволно самодоверба, па четири години подоцна успеа […]

Continue Reading