Две тинејџерки станаа новите жртви на Интернет играта „Син Кит”

Две тинејџерки станаа новите жртви на Интернет играта „Плав Кит” Хит интернет играта зема две нови жртви, а тоа беа две девојки од Русија, Марија на возраст од 12 години, и Анастасија на возраст од 15 години, кои извршиле самоубиство скокајќи од зграда, а полицијата истражува дали оваа трагедија е поврзана со играта „Син Кит” […]

Continue Reading

Тинејџер од Сирија прави селфи-видеа додека во позадина му ги убиваат другарите!

Тинејџер од Сирија прави селфи-видеа додека во позадина му ги убиваат другарите! Како и повеќето тинејџери така и петнаесетгодишниот Мухамед Најем од Ситија поминува доста време друштвените мрежи објавувајќи снимки и селфи фотографии. Она по што неговите снимки се разликуваат од постовите на неговите врсници од светот, е тоа што тие снимки тој ги прави […]

Continue Reading

Бил Гејтс откри „2 луди работи“ кога ги купил кога станал милијардер

Бил Гејтс откри „2 луди работи“ кога ги купил кога станал милијардер Основачот на Мајкрософт воедно и вториот најбогат човек на светот откри две најлуди работи кој во животот ги има купено. Богатството на Бил Гејтс се проценува околу 92 милијарди долари. И додека најголем дел од тие пари паметни ги вложува и инвестира во […]

Continue Reading

УЖАС! И мали девојчиња ги регрутираат за бомбаши самоубијци!

УЖАС! И мали девојчиња ги регрутираат за бомбаши самоубијци! И покрај глобалната забрана за користење на деца во војни, малолетниците се користат за борба во најмалку 18 конфликти во последните две години, а децата се регрутирани и во бомбаши-самоубијци. Деца војници се користени во Сирија, Либија, Нигерија и Колумбија, иако секоја од овие држави ратификуваше […]

Continue Reading

ХОРОР фотографии од вчерашното бомбардирање на Сирија! Жалосно за сите деца, жени и невини жртви… (ФОТО)

ХОРОР фотографии од вчерашното бомбардирање на Сирија! Жалосно за сите деца, жени и невини жртви… (ФОТО) После големите штети во источна Гута, до кое дојде поради бомбардирањето на сириските сили, лекарите се приморани да користат лекови на кои им е истечен рокот на траење а воедно и се „гребчат“ за вода, а бројот на загинати […]

Continue Reading

Родители монструми: Го тепале своето бебе толку многу, па морале да му ги ампутираат нозете

Во продолжение следува срцепарателна приказна за мало бебе по име Тони, кое родителите толку често го злоставувале што лекарите морале да му ги ампутираат двете нозе, кога имало само шест недели и за прв пат било прикажано во јавност.  46-годишниот Тони Смит и неговата 24-годишна партнерка Џоди Симпсон од Кент во Велика Британија, добиле казна […]

Continue Reading

Го осигура својот задник за милионска сума, а ниту Роналдо не можеше да и одолее!

Станува збор за атрактивната аргентинска прогнозерка, чии атрибути го привлекоа дури и големиот фудбалер Кристиано Роналдо. Младата Мариа Сол перез неодамна се најде во центарот на вниманието во медиумите и социјалните мрежи како резултат на нејзината одлука да го осигура својот задник за 80.000 евра, или два милиони аргентински песоси. 24-годишната Мариа е доста позната […]

Continue Reading

Погледнете како изгледа „одморот од соништата” на овој кошаркар!

Веќе од самата фотографија може да се забележи дека еден од најважните фактори во животот се парите. Доколку ги имате, рајот можете да го доведете тука, на земјата, а таков е случајот со овој славен кошаркар. Станува збор за кошаркарот на Сан Антонио, Дежон Мареј, кој како и сите останати НБА играчи кои не настапуваат […]

Continue Reading

Мајка му го оставила, а сега тој живее со неговиот дедо: Приказната за малиот Ајдун никого не остава рамнодушен! (Видео)

Мајка му го оставила, а сега тој живее со неговиот дедо: Приказната за малиот Ајдун никого не остава рамнодушен! (Видео) Ајдин Мукиќ од Травник, има само 8 години и живее сам со својот дедо Хусеин, без никакви примања и можност за заработка. Тешко е да се поверува дека мајка може да го напушти своето дете, […]

Continue Reading

Потресна приказна! Деветгодишно дете се обеси во шупата на своите роднини!

Потресна приказна! Деветгодишно дете се обеси во шупата на своите роднини! Детогодишниот Урош Драгојович во саботата вечер се обеси во шупата на своите роднини. Тој во саботата заминал кај своите роднини да гледа цртани филмови, за за брзо време и исчезнал од собата. Роднините го пронашле обесен во шупата. Тој се качил на стол доле […]

Continue Reading