Еве неколку нешта што се менуваат од кога ќе стапите во брак

Еве неколку нешта што се менуваат од кога ќе стапите во брак… Многу девојки се пресреќни поради свадбените ѕвона и сметаат дека бракот е конечната цел на една врска. Сепак, никој не размислува за тоа на кој начин бракот го менува животот, еднаш и засекогаш. Брачните двојки велат дека има многу промени што доаѓаат со […]

Continue Reading

Еве неколку причини зошто треба да му дозволите на вашето момче да загледува други жени

Еве неколку причини зошто треба да му дозволите на вашето момче да загледува други жени… Научниците сметаат дека вртење по други жени е невин потег, но и сосема природен за мажите. Поголемиот број од жените не поднесуваат кога нивниот партнер гледа на страна, а неговото „снимање“ со поглед предизвикува лутина и бес. Сепак, науката опоменува […]

Continue Reading

Неколку совети доколку сакате да го остраните вишикот целуит на вашиот задник

Неколку совети доколку сакате да го остраните вишикот целуит на вашиот задник… Личи како кора од портокал, лошо делува, тврдоглав е и воочлив. Се наоѓа на нозете, на задникот, на стомакот, на рацете… Погодете за што станува збор? Секако, во прашање е вашиот најлош непријател… Целулитот! Објавете му војна! Го дешифриравме и ги откривме најдобрите […]

Continue Reading

Доколку го имате ова под вашиот кревет задолжително отргнете го…Еве зошто

Доколку го имате ова под вашиот кревет задолжително отргнете го…Еве зошто… Кога лежиме или спиеме на нашиот кревет, нашата потсвест е отворена и апсорбира повеќеенергија. Фенг Шуи, древната кинеска техника за подредување на предметите во просторот, говори дали треба да ставаме нешто под креветот и како тоа влијае на нас. Главно, овој простор треба да […]

Continue Reading

Доколку ги имате овие работи во вашиот дом – Веднаш тргнете ги..Затоа што ви носат несреќа

Доколку ги имате овие работи во вашиот дом – Веднаш тргнете ги..Затоа што ви носат несреќа… Доколку јадете од скршени тањири, потсвесно предизвикувате проблеми во својот живот. Според Фенг Шуи најдобро е овие работи да не ги чувате дома, носат несреќа и ја задржуваат лошата енергија. Скршен часовник Според Фенг Шуи скршените работи треба да […]

Continue Reading

Дознајте во кој градови низ светот има најмногу секс

Дознајте во кој градови низ светот има најмногу секс… Истражувањето е спроведено на мобилна апликација за возрасни Laveeza и таа ги одреди градовите во кои се има најмногу секс. Резултатите се базираат на одговорите на 450.000 луѓе на возраст меѓу 18 и 70 години од 200 различни градови низ целиот свет, прецизира британскиот Daily Star. […]

Continue Reading

Со оваа домашна крема за 7 дена ќе ви исчезне целулитот

Со оваа домашна крема за 7 дена ќе ви исчезне целулитот… Поради брзото отстранување на кората од портокал на кожата, овој рецепт стана многу популарен меѓу жените ширум светот. Како што истакнуваат дамите кои ја испробале, ако редовно ја употребувате, резултатите ќе можете да ги видите веќе после седум дена. Било која детска крема (100 […]

Continue Reading

Каков хороскопски знак е вашиот најдобар пријател?

Каков хороскопски знак е вашиот најдобар пријател? Проверете кој хороскопски знак е вашиот најдобар пријател. Овен Ако сте припадник на овој знак, сигурно не ви е непознато чувството дека сите други околу вас се чудни, а вие сте нормални. Овните се вистински извор на креативност и оригиналност, спонтаност и искажување емоции. Исто така, познати се […]

Continue Reading

Ова се најпаметните хороскопски знаци – 3 хороскопски знаци кои ќе бидат ненормално богати!

Ова се најпаметните хороскопски знаци – 3 хороскопски знаци кои ќе бидат ненормално богати! РИБИ Имате многу сериозен пристап кон работата, и тоа ќе почне да дава резултати веќе утре. Освен пофалбите и можностите за напредување, можен е и поголем финансиски прилив. Периодот кој следи ќе треба да го искористите на најдобар начин и да […]

Continue Reading

Викенд хороскоп – погледнете што ве очекува овој викенд, огромно богатство ќе добијат оние кои…

Викенд хороскоп – погледнете што ве очекува овој викенд, огромно богатство ќе добијат оние кои… Овен Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа која би можела да ви донесе профит и популарност. Соработката со Риби или Јарец ви носи сатисфакција иако работата […]

Continue Reading