Америка се подготвува за војна со Северна Кореја: Тие изјавија дека планираат да нападнат со…

Свет

Америка се подготвува за војна со Северна Кореја: Тие изјавија дека планираат да нападнат со… ПОТЕГ ЕДНАКОВ НА ВОЕН ЧИН: Америка планира потег без преседан против Северна Кореја… Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп и нејзините клучни азиски сојузници се подготвуваат да ги прошират активностите за пресретнување на бродови за кои се сомневаат дека ги […]

Дневен хороскоп – 25 февруари, Јарецот, Бикот, Близнаците и Ракот ги очекува нешто посебно!

Uncategorized

Дневен хороскоп – 25 февруари, Јарецот, Бикот, Близнаците и Ракот ги очекува нешто посебно! Трошоците се зголемуваат, а нови приливи тешко доаѓаат. Денес ве очекува мало финансиско освежување. Приливот не е голем, но моментално ќе ја намали психичката криза во која се наоѓате. Партнерските односи ви се добри и не ја пренесувајте вашата несигурност врз […]

Погледнете во кои градови во Македонија утре ќе има најмногу снег (ФОТО)

Македонија

Погледнете во кои градови во Македонија утре ќе има најмногу снег… Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови. Како што информираат синоптичарите, пообилни врнежи ќе има утре во текот на ноќта и во понеделник претпладне […]

Ова е најточниот хороскоп, објаснува што сте, што ќе работите, каква личност сте и колку ќе заработувате

Uncategorized

Ова е најточниот хороскоп, објаснува што сте, што ќе работите, каква личност сте и колку ќе заработувате… Келтската религија е заснована на верување во природни и натприродни сили, кои во форма на духови населувале одредено дрво. Тие верувале дека поради тоа дрвото има сила и моќ од Сонцето, и се сметало за суверено суштество. Еве […]

Колкава плата добива претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов?

Uncategorized

Колкава плата добива претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов? Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членовите на Претседателството на БиХ. Колку навистина заработуваат претседателите на Балканот, а колку претседателот на Република Македонија? Интересно е што многу од македонските граѓани навистина се љубопитни кога станува збор за платите на политичарите, премиерот и претседателот. Токму […]

Целиот балкан зборува за ова видео: Снимка од кражба како од Холивуд (Видео)

Забава

Целиот балкан зборува за ова видео: Снимка од кражба како од Холивуд (Видео) Во Галеријата на Културно-информативниот центар во Загреб, изминатата недела се случила кражба која успеа да го привлече и задржи вниманието на целиот балкан. А сега пак беа објавени снимките од настанот. Снимката од овој грабеж била толку добра, што повеќе наликувало на […]

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео)

Забава Свет

Неверојатно: Бил мртов цели 45 минути, а потоа се разбудил и кажал што доживеал (Видео) Човекот кој изгубил пулс цели 45 минути е обичниот камионџија од Охајо, Брајан Милер (41) а тоа што тој вели дека го доживеал додека бил во клиничка смрт е доста итнересно. После силен срцев удар, тој тврди дека иако не […]

Снежен бран ќе ја погоди Македонија овој викенд

Македонија

Метеорологот Славчо Поповски апелира до народот да се спремат за новиот бран кој доаѓа овој викенд. „Под влијание на циклонска активност и на изразена влажна и студена воздушна маса која ќе се спушта од Арктикот почнуваќи веќе од сабота ноќта на пониските места ќе има локални врнежи од дожд додека на повисоките места и на […]

Ова е возачот кој го усмрти пешакот кај Капитол во Скопје (ФОТО)

Македонија

Полицијата го пронајде возачот кој го усмрти пешакот кај „Капитол”. Скопје е дефинитивно град во Македонија кој е на врвот на листата на усмртени пешаци од страна на несовесни возачи во македонската метропола, а полицијата неуморно трага и ги разлистува сите случаеви поврзани со сообраќајни несреќи во главниот град на Република Македонија. Една од тие […]

Погледнете во каква состојба Алфите го пронашле 28-годишниот прегазен скопјанец

Македонија

Погледнете во каква состојба Алфите го пронашле 28-годишниот прегазен скопјанец Дваесет и осум годишниот скопјанец А.Р. кој денеска удри пешак кај трговскиот центар „Капитол“ во скопската населба Аеродром е фатен од страна на Алфите и однесен во полициската станица во Гази Баба, потврдија за „Фокус“ од МВР. Според информациите на полицијата, денеска во 14 и […]