Тајната на богатите луѓе: Правила кои ќе ви помогнат на патот до успехот!

Забава

Секој од нас води своја битка за богатство, а можеме да земеме пример од најбогатите луѓе на планетава, според кои постојат одредени правила да се достигне финансиски успех.   Работете максимално Не го чекајте вистинскиот момент, бидејќи такви моменти не постојат и никогаш нема да дојдат. Не размислувајта за формата на работата, туку давајте се […]

Ја критикуваа поради целулитот, па одлучи да работи на својот задник, а сега…

Македонија

Ја критикуваа поради целулитот, па одлучи да работи на својот задник, а сега… “Нема ништо лошо да имаш малку кармин и перика во базен. Мои правила”, напишала Иги под фотографијата. Пејачката често знае да се најде на мета на негативни коментари како резултат на нејзиниот задник, за тоа дека не е природен, но таа редовно […]

4 Совети кои ќе послужат на секој родител да го избегне хаосот по дома

Забава

Доколку ги сакате утрените рутини со децата кои неминовно вклучуваат многу реквизити кои водат до голем хаос, ви нудиме одлични совети како да го избегнете хаосот. Во тој случај веројатно поради хаосот и не ви се баш драги утрата. Но, со овие совети тоа ќе ви премине во една од омилените работи со децата. НЕМОЈТЕ […]

Погледнете зошто жените кои го прават првиот чекор се посреќни во врската

Забава

Ова е една од најтешките иницијативи во односите на луѓето, но најверојатно е и корисна. Во светот на врските и романтичните односи, непишно правило е дека од мажите се очекува да го направат првиот чекор. Некои жени се премногу страмежливи или горделиви за да го направат првиот чекор, па затоа некогаш дури и оние кои […]

Запознајте ја провокативната спортска новинарка која нуди секс, за пари!

Забава

Запознајте ја провокативната спортска новинарка која нуди секс, за пари! Добро познатата руска спортска новинарка Дана Борисова минатата година се најде во центарот на вниманието кога се појави скандал на социјалните мрежи, односно кога беа објавени нејзините порнографски фотографии. Но ова не беше крај за нејзината кариера, ниту за нејзината самодоверба, па таа половина година […]

Тверкајќи со задниците го запреа полицискиот кордон! (ВИДЕО)

Свет

Тверкајќи со задниците го запреа полицискиот кордон! (ВИДЕО) Протестите на опозицијата во Хондурас поради резултатите од претседателските избори траат околу три месеци, а демонстрантите од неодамна пронајдоа начин да ги спречат бруталните интервенции на полицијата. Група на жени се одличиле да тверкаат пред коридонот на поицијата. Како што можете да видите на снимката објавена на […]

Голем студ и снег ќе ја зафати Македонија!

Македонија

Голем студ и снег ќе ја зафати Македонија! Во Македонија за утре се најавува првиот снег кој ќе формира бела снежна покривка, во регионот веќе има натрупано снег, а во делови како во Хрватска, снегот направи и хаос деновиве. Управата за хидрометеоролошки работи информира дека од недела нашето подрачје ќе биде под влијание на релативно […]

Тешка артилерија од Првата светска војна пронајдена во с.Богородица! (ФОТО)

Македонија

Тешка артилерија од Првата светска војна пронајдена во с.Богородица! (ФОТО) Во гевгелиското село Богородица пронајдени се триесетина неексплодирани артилериски гранати при расчистување на дворно место за градење на семејна куќа. Гранатите се со калибар од 82 сантиметри и според првичните порценки потекнуваа од Првата светска војна. Откако случајот е пријавен во полиција, на терен е […]

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео)

Забава Свет

Урнебес насреде емисија: Физички се пресметаа водителот и политичкиот коментатор (Видео) Ситуацијата во источна Украина доведе до конфликт, кој прво беше вербален, а кратко потоа стана и физички. Вербалниот конфликт најпрво започна помеѓу украинскиот политолог Дмитриј Суворов и гостинот, за кого Спутник тврди дека бил германскиот политичар Андреас Маурер. Маурер прво наведе дека нападите кои […]

Фановите се заљубија: Погледнете како изгледа една од најубавите учеснички на ЗОИ (Фото)

Свет

Фановите се заљубија: Погледнете како изгледа една од најубавите учеснички на ЗОИ (Фото) Многумина прв пат слушаат за Рован Чешајр, а таа неодамна се најде во центарот на вниманието со започнувањето на Зимските олимписки игри во Сочи, кога доживеа тешка повреда. Покрај тешката повреда, таа успеа да покаже доволно самодоверба, па четири години подоцна успеа […]